Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Ústav tělesné výchovy

O ústavu

Baví vás sportovat? Rádi zkoušíte nové sporty? Pak se vám u nás bude líbit. Náš ústav je pracovištěm zajišťujícím tělesnou výchovu a sportovní aktivity pro celou univerzitu. Nabízíme výběr z více než 30 sportů, takže na své si přijde opravdu každý. Dokonce s námi můžete jet lyžovat do Alp, na letní sportovní pobyt nebo třeba na cyklokurz. Aerobic, plavání, basketbal, cyklistika, florbal, golf, horolezectví, indoor cycling, in-line bruslení, kendo, lyžování, squash, stolní tenis, taekwondo, badminton – to jsou jen některé sporty z naší nabídky. Pro milovníky ledního hokeje máme hokejový univerzitní tým. A máme i jednu specialitu – vlastní tým amerického fotbalu – Zlín University Golems, který na zápasech povzbuzuje dívčí tým roztleskávaček.

Můžete se také stát členem Vysokoškolského sportovního klubu a otevřít si tak cestu ke sportování za zvýhodněných podmínek. A jestli máte chuť dělat některý sport na výkonnostní nebo vrcholové úrovni, můžete reprezentovat naši univerzitu. Pravidelně se účastníme akademických přeborů a zahraničních soutěží.

Proč je na vysoké škole tělocvik, a navíc povinný?

Sportovní aktivity jsou na naší univerzitě pevně zaneseny po čtyři semestry do studijních plánů vysokoškoláků. Skutečnost, že si studenti ve svém týdenním plánu vyčlení čas na sportování dává naději, že budou v pohybových aktivitách  pokračovat i v budoucnu. Smyslem “povinného tělocviku na UTB” je tak především napomáhat k udržování zdravého životního stylu mladých lidí.

Fakulty a součásti

Zavřít