UTB

Fakulty a součásti Otevřít navigaci

O fakultě

Propojení ekonomických teorií, setkávání s významnými osobnostmi a úzká spolupráce s praxí vytváří jedinečnou hodnotu studia na Fakultě managementu a ekonomiky (FaME) a přináší studentům kvalitní ekonomické vzdělání, které odpovídá požadavkům dnešní doby.

Studovat u nás můžete v bakalářských, magisterských i doktorských studijních programech.

Na FaME máte jedinečnou možnost se vzdělávat v oblasti podnikání a získat praktické zkušenosti přímo od samotných odborníků z firem. Můžete si vyzkoušet práci v týmech s lidmi z různých oborů i s profesionály. Na podnikání se můžete nejen připravit, ale klidně se do reálného podnikání a projektů rovnou pustit.

Kromě titulu můžete na naší fakultě získat paralelně i mezinárodně uznávaný titul BA/MSc. na britské University of Huddersfield, the Business School.

Na FaME se vyučuje v českém i anglickém jazyce a setkáte se tu s mnoha zahraničními studenty. Naše fakulta je zapojena do mezinárodních projektů, a tak i vy můžete prožít část studia na univerzitách v EU i ve světě, a to v rámci projektů Erasmus či Freemover. Zahraniční výjezdy jsou na FaME možné pro každého studenta.

Pro FaME je klíčová uplatnitelnost absolventů v praxi, proto se každý z posluchačů může v průběhu studia podílet na nejrůznějších praktických projektech, spolupracovat s firmami, zúčastnit se stáží v renomovaných společnostech jako jsou Continental Barum, Baťa, Deloitte, UniCredit Bank a mnoho dalších.

V magisterském studiu je připraven kurz Firms and Competitiveness profesora Michaela E. Portera, který probíhá ve spolupráci s americkou Harvard Business School. Na FaME působí řada renomovaných ekonomů, např. prof. Milan Zelený (působící rovněž na Fordham University in New York) nebo makroekonom Ing. Petr Zahradník. Přednášky a workshopy odborníků z praxe jsou pravidelnou součástí života na naší fakultě.

FaME nabízí program pro nadané studenty, kde zájemci mohou získat ještě více znalostí, zkušeností, kontaktů a dovedností nad rámec studia. Rozvrhy jsou plně volitelné a předměty je možné studovat i v angličtině.

Na FaME vás čeká studium moderními způsoby výuky i úcta k historii a kořenům v kombinaci s nejnovějšími světovými trendy.

Studenti se mohou realizovat i ve studentských organizacích, třeba ve Friends For Business, Studentské účetní a daňové kanceláři, Studentské unii, AIESEC či třeba v Buddy Systemu Zlín. Právě studenti připravují např. seznamovací pobyt pro prváky před zahájením prvního semestru.

Za více než 21 let existence máme přes 13 000 absolventů, specialistů na management a ekonomiku, finance, veřejnou správu nebo průmyslové inženýry. FaME se každoročně umísťuje na předních místech v hodnocení ekonomických škol v ČR.

Zvol si FaME a buď FaMEous!

Zavřít

Fakulty a součásti