Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Ústav financí a účetnictví

O ústavu

„Money, money, money, must be funny – in the rich man’s world.“ Ano, to je naše oblíbená píseň a zdá se, že legendární skupina Abba ji složila přímo pro nás. Náš ústav se totiž zaměřuje na finance ze všech možných stran. Samozřejmě víme, že „štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš“, ale zato je nám jasné, jak efektivně financovat podniky, neziskovky i organizace veřejného sektoru. Naučíme vás mimo jiné i kompletní finanční analýzu, takže proniknete do tajů hospodaření každé organizace. Finanční plánování vám pak usnadní i váš rodinný život – jen tak vás žádný rádoby finanční poradce nenachytá.

Náš ústav dlouhodobě zabezpečuje bakalářský studijní program Účetnictví a daně a nově také bakalářský studijní program Finance a finanční technologie. Na tyto programy navazuje magisterský studijní program Finance, ve kterém se studenti mohou specializovat a vybrat si: Finance podniku, Finanční kontrolu nebo Finanční trhy a technologie.
V případě, že studenti mají zájem pokračovat ve studiu, mohou si znalosti z financí více prohloubit v doktorském studijním programu Finance.

Po našich absolventech je velká poptávka, často končí na významných manažerských postech v ČR i v zahraničí. Celé studium je zaměřeno velmi prakticky a součástí všech předmětů jsou setkání a workshopy s podnikateli a oceňovanými osobnostmi z praxe, za nimiž je vidět kus práce. Také spolupracujeme s Institutem certifikace účetních, který naše předměty uznává jako část celostátního účetního certifikátu. Každý student našich programů se stává majitelem akcií tzv. UFbanky vedené Ústavem financí a účetnictví, své studijní a další aktivity může výhodně zúročit a získat naší virtuální měnu UFcoiny. Studenti se mohou také účastnit a na praktických záležitost z praxe si vyzkoušet práci ve Studentské účetní a daňové kanceláři nebo ve Finanční laboratoři.

Takže: „Money, money, money, always sunny – in the rich man’s world.“

 

 

 

Fakulty a součásti

Zavřít