UTB

Fakulty a součásti Otevřít navigaci

Ústav financí a účetnictví

O ústavu

„Money, money, money, must be funny – in the rich man’s world.“ Ano, to je naše oblíbená píseň a zdá se, že legendární skupina Abba ji složila přímo pro nás. Náš ústav se totiž zaměřuje na finance ze všech možných stran. Samozřejmě víme, že „štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš“, ale zato je nám jasné, jak efektivně financovat podniky, neziskovky i organizace veřejného sektoru. Naučíme vás mimo jiné i kompletní finanční analýzu, takže proniknete do tajů hospodaření každé organizace. Finanční plánování vám pak usnadní i váš rodinný život – jen tak vás žádný rádoby finanční poradce nenachytá.
Náš ústav zabezpečuje bakalářský obor Účetnictví a daně a magisterský obor Finance, tento obor také ve specializaci Finanční kontrola. Po našich absolventech je velká sháňka, často končí na významných manažerských postech v ČR i v zahraničí. Celé studium je zaměřeno velmi prakticky a součástí všech předmětů jsou setkání a workshopy s podnikateli a oceňovanými osobnostmi z praxe, za nimiž je vidět kus práce. Vždy jednou za dva roky pořádáme mezinárodní konferenci „Finance a výkonnost firem ve vědě, výuce a praxi“, kde se můžete setkat s odborníky od nás i ze zahraničí. Také spolupracujeme s Institutem certifikace účetních, který naše předměty uznává jako část celostátního účetního certifikátu. Takže: „Money, money, money, always sunny – in the rich man’s world.“

Co je nového

V srpnu 2018 se náš kolega Ing. David Homola zúčastnil školení Mezinárodní účetní standardy II. – speciálka od A do Z aby své znalosti mohl ještě lépe předávat studentům předmětů, jako jsou Mezinárodní účetní standardy či International Accounting Standards.

Zavřít

Fakulty a součásti