UTB

Fakulty a součásti Otevřít navigaci

Praktické informace

Studium v zahraničí

Vyjeďte za hranice, posunout si své vlastní hranice. A je jedno, jestli na měsíc, semestr, nebo na celý rok. Programy Erasmus a Freemover jsou pro každého, kdo má toulavé boty, chce se osamostatnit a vyzkoušet si cizí jazyk naživo. Není třeba ani zmiňovat, jak cenná zkušenost to bude pro vaši budoucnost. Nejrozšířenějším programem pro evropské cesty je Erasmus, mezi jehož hlavní aktivity patří studijní pobyty a pracovní stáže v délce 3 -12 měsíců. Od nás dostanete stipendium na pokrytí životních nákladů a s vyřizováním nezbytné dokumentace k výjezdu vám pomůže fakultní koordinátor.

Rozhodně se nemusíte obávat případného rozvolňování a prodlužování studia po návratu domů. Budeme se snažit vybrat destinaci, v níž budete moci studovat předměty ze svého oboru tak, abyste o žádné důležité učivo nepřišli. Vybírat můžete z celé škály destinací. U současných studentů FaME v oblíbenosti v Evropě vede Portugalsko, Irsko, Slovinsko, Německo, Řecko, Francie, Dánsko, Litva, Lotyšsko.

Pokud je vám Evropa malá, s Freemoverem se můžete vydat ještě dál, naši studenti vyjeli např. do Číny, Thajska, Jižní Korei či Vietnamu.

FaME realizuje také společné studijní programy se zahraničními univerzitami. Jednou z nich je University of Huddersfield Business School ve Velké Británii, kam můžete jet studovat tzv. „Double Degree“ program. Přesněji se jedná o Joint Bachelor´s and Master´s Study Programmes. Vzájemná spolupráce umožňuje našim studentům získat bakalářský titul BA (Hons) nebo magisterský titul MSc (Master of Science) v Huddersfieldu. Část studia tedy můžete strávit tam! Navíc budete mít rovnou dva vysokoškolské tituly ve standardní době studia.

Výběrové řízení Erasmus+/Freemover – 2019/2020

Prodlužujeme doplňkové výběrové řízení na studijní pobyty a pracovní stáže v zahraničí v rámci programů Erasmus+ a Freemover pro akademický rok 2019/2020.

Podání přihlášek pro výjezdy v letním semestru: do 4. 10. 2019

Přihláška

Informace

Erasmus+ partnerské školy,

Seznam Erasmus+ partnerů FaME 2019/2020

List of Erasmus+ available places 2019/2020

Freemover partnerské školy

Doplňkové výběrové řízení – výjezd v LS 2018/2019

  • pracovní stáže v zahraničí v rámci programů Erasmus+ a Freemover na letní semestr 2018/2019
    Výjezd je možný zpravidla na 2 měsíce (příp. déle) a je možné jej uskutečnit i během letních měsíců s nejpozdějším termínem návratu do 30.9.2019.

    Podání přihlášek: průběžně
    Informace

S jakýmikoli dotazy ohledně studia či stáží v zahraničí se obracejte na:

Referentka mezinárodních vztahů TEL:+420 576 032 527 Mobil:+420 606 777 265 E-mail: international-exchange@fame.utb.cz Kancelář:U2/201
Zavřít

Fakulty a součásti