Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Praktické informace

Studium v zahraničí

Vyjeďte za hranice, posunout si své vlastní hranice. A je jedno, jestli na měsíc, semestr, nebo na celý rok. Programy Erasmus a Freemover jsou pro každého, kdo má toulavé boty, chce se osamostatnit a vyzkoušet si cizí jazyk naživo. Není třeba ani zmiňovat, jak cenná zkušenost to bude pro vaši budoucnost. Nejrozšířenějším programem pro evropské cesty je Erasmus, mezi jehož hlavní aktivity patří studijní pobyty a pracovní stáže v délce 3 -12 měsíců. Od nás dostanete stipendium na pokrytí životních nákladů a s vyřizováním nezbytné dokumentace k výjezdu vám pomůže fakultní koordinátor.

Rozhodně se nemusíte obávat případného rozvolňování a prodlužování studia po návratu domů. Budeme se snažit vybrat destinaci, v níž budete moci studovat předměty ze svého oboru tak, abyste o žádné důležité učivo nepřišli. Vybírat můžete z celé škály destinací. U současných studentů FaME v oblíbenosti v Evropě vede Portugalsko, Irsko, Slovinsko, Německo, Řecko, Francie, Dánsko, Litva, Lotyšsko.

Pokud je vám Evropa malá, s Freemoverem se můžete vydat ještě dál, naši studenti vyjeli např. do Číny, Thajska, Jižní Korei či Vietnamu.

FaME realizuje také společné studijní programy se zahraničními univerzitami. Jednou z nich je University of Huddersfield Business School ve Velké Británii, kam můžete jet studovat tzv. „Double Degree“ program. Přesněji se jedná o Joint Bachelor´s and Master´s Study Programmes. Vzájemná spolupráce umožňuje našim studentům získat bakalářský titul BA (Hons) nebo magisterský titul MSc (Master of Science) v Huddersfieldu. Část studia tedy můžete strávit tam! Navíc budete mít rovnou dva vysokoškolské tituly ve standardní době studia.

Prezentace University of Huddersfield Business School

Další informace týkající se zahraničních mobilit.

Doplňkové výběrové řízení Erasmus+ na letní semestr 2021/2022

Vyhlašujeme doplňkové výběrové řízení na studijní pobyty a pracovní stáže v zahraničí v rámci programu Erasmus+ na letní semestr akademického roku 2021/2022.

Podání přihlášek: do 8. 10. 2021

Přihláška

Informace

Seznam volných míst Erasmus+ partneři FaME 2021/2022

Informační video o studijních a pracovních stážích
(Ing. Přemysl Pálka, Ph.D., proděkan pro mezinárodní vztahy)

S jakýmikoli dotazy ohledně studia či stáží v zahraničí se obracejte na:

Referentka mezinárodních vztahů TEL:+420 576 032 527 Mobil:+420 606 777 265 E-mail: international-exchange@fame.utb.cz Kancelář:U2/201

Referentka mezinárodních vztahů Mobil:+420 739 651 973 E-mail: outgoing@fame.utb.cz Kancelář:U2/210A

Fakulty a součásti

Zavřít