Zážitky našich studentů

URJC – Rey Juan Carlos University

Madrid | Management a marketing | 1. roč. MSP | ZS 2021/2022 | Erasmus+ studijní pobyt

Napiš nám něco o svém ubytování. Kde hledat? Jaké ceny čekat? Uveď klidně konkrétního ubytovatele.
Na výběr jsou 3 možnosti, přes co najít ubytování: 1) komerční stránky s inzeráty jako např. Uniplace, kde člověk přeplácí za vysoký poplatek (cca 180 €). 2) facebookové skupiny – účinné, hodně využívané a bez poplatků 3) lokální stránky s inzeráty jako Idealista – bez poplatků, přehledné, jsou zobrazeny tel. čísla inzerců, takže pak stačí napsat sms ve španělštině/angličtině.

A jsme u financí. Kolik tam stojí oběd, doprava, běžné potraviny nebo třeba drink?
Potraviny se dají sehnat obdobné ceny jak v česku (něco levnější, něco dražší), obědy v restauracích min 10 €, měsíční kartička na MHD pro lidi do 25 včetně let je 20 € s platností do všech zón a dostane se člověk s ní na letiště bez poplatků (při použití metra).

Jaká je náročnost studia po jazykové stránce?
Nenáročná, pokud ovládáte minimálně základní komunikační dovednosti v daném jazyce.

Tipy pro budoucí cestovatele z hlediska plánování předmětů nebo komunikace s vyučujícími…
Komunikace s vyučujícími poměrně rychlá, nicméně většinu admistrativy jako zapisování předmětů nemají v kompetenci. Mezinárodní oddělení je v prvních několika měsících více než maximálně vytíženo, takže odpověď může přijít i až po dvou měsících, celý proces administrace, kterou řešíte v rámci výjezdu je opožděný a po oficiálním deadlinu UTB.

Co vidět? Kam zajít?
V Madridu je spousta míst, které vidět, že to někdo nestihne ani za celý semestr. S příměstským vlakem se dostane se svou MHD kartou dost daleko. Určitě doporučuji navštívit i okolní historické města jako Toledo, Segovia, Avila. Na cestování na středně dlouhé vzdálenosti je většinou nejlepší využít místo autobusu Blablacar.

Jak bys hodnotil/a sportovní vyžití v rámci univerzity?
Nedostali jsme žádnou nabídku sportů, ale možná při hledání člověk něco najde.

Na co se těšit?
Teplo, spoustu lidí v ulicích, noční život.

Co je dobré vědět z hlediska bezpečnosti, místních zvyků a zvyklostí?
Pozor na kapsáře, především na diskotékách, ale i venku.

Ještě poslední otázka. Jak ses dostal/a na místo?
Letecky, přímý let z Prahy nebo Vídně.