Zážitky našich studentů

UNIWERSYTET WARSZAWSKI

VARŠAVA | EKONOMIKA A MANAGEMENT | 2. roč. BSP /ZS 2022/ 2023 | Erasmus+ studijní pobyt

Napiš nám něco o svém ubytování. Kde hledat? Jaké ceny čekat? Uveď klidně konkrétního ubytovatele.
Bývala som v byte s dalšími 4 Erasmus študentkami. Byt som našla na poslednú chvíľu na facebook stránke Warsaw accommodation. Mala som veľké šťastie vzhľadom na to že byt bol kompletne zrekonštruovaný. Nachádzal sa v centre, aj napriek tomu bol pomer cena/ kvalita výborný.

A jsme u financí. Kolik tam stojí oběd, doprava, běžné potraviny nebo třeba drink?
Ceny v Poľsku sú samozrejme veľmi porovnateľné s tými v ČR, SK.

Co náročnost studia po jazykové stránce?

Ak je angličtina na komunikatívnej úrovni, problém so štúdiom z hľadiska jazyka nie je.

Tipy pro budoucí cestovatele z hlediska plánování předmětů nebo komunikace s vyučujícími…

Naozaj sa snažiť sprárovať predmety na UTB, pretože po návrate ma čakalo veľmi náročné obdobie prosenia učiteľov aby mi dali nejaký termín na absolvovanie skúšky. Problém s komunikáciou zo strany Varšavskej univerzity vôbec nebol naopak UTB áno.

Co vidět? Kam zajít?

Old town, Gdansk, Sopoty

Jak bys hodnotil/a sportovní vyžití v rámci univerzity?

Bolo možné využiť avšak ja som nevyužila

Na co se těšit?
Nový priatelia, výstup z komfortnej zóny, veľa nových zážitkov vo veľkom no veľmi bezpečnom meste. Chcela som ísť do hlavného mesta a o Varšavskej univerzite som počula len dobré hodnotenia

Co je dobré vědět z hlediska bezpečnosti, místních zvyků a zvyklostí?

Veľmi podobné ako SK, ČR