Zážitky našich studentů

Czestochowa University of Technology/Polytechnika Czestochowska

Czestochowa | EKONOMIKA A MANAGEMENT | 2. roč. BSP / ZS 2022/ 2023| Erasmus+ studijní pobyt

Napiš nám něco o svém ubytování. Kde hledat? Jaké ceny čekat? Uveď klidně konkrétního ubytovatele.
Ceny prijatelné.. mali sme na výber z dvoch možností. koleje Maluch a Herkules. Ja som si vybral Maluch lebo bol Drahší a čakal som niečo lepšie.. ale na izbách všade plesen a všetko zníčené. odporúčam si radšej prilatiť viac a ísť na byt. lebo aj zmluva potom s kolejemi sa dosť tažko rušila..

A jsme u financí. Kolik tam stojí oběd, doprava, běžné potraviny nebo třeba drink?
Ceny približne ako ČR alebo na Slovensku.. možno o trocha lacnejšie.

Co náročnost studia po jazykové stránce?
Dosť náročná.. učitelia dbali dosť na dochádzku a vymeškané hodiny sme museli zdôvodniť prečo sme neboli a dorobiť naviac úlohy.

Co vidět? Kam zajít?
Isto skusiť Katowice.. krasne mesto tak isto aj Krakow. odporúčam ešte letisko v Krakowe.. da sa letieť do celeho sveta odtial čo som dosť využil.

Jak bys hodnotil/a sportovní vyžití v rámci univerzity?
Bola možnosť využit raz týždenne telocvična.

Na co se těšit?
Dobré jedlo

Co je dobré vědět z hlediska bezpečnosti, místních zvyků a zvyklostí?
Poliaci nevedia skoro nikto anglicky. Treba skúšať s prekladačom..