Zážitky našich studentů

University of Huddersfield

Huddersfield | Ekonomika a management | 3. roč. BSP | ZS + LS 2021/2022 | Freemover

Napiš nám něco o svém ubytování. Kde hledat? Jaké ceny čekat? Uveď klidně konkrétního ubytovatele.
Našla jsem si privátní ubytování přes bývalou studentku, která také vyjela na tento program cca 8 let zpět. Cena 11000,-/měsíc.

A jsme u financí. Kolik tam stojí oběd, doprava, běžné potraviny nebo třeba drink?
Ve školním bufetu celkem drahé a pouze pizza, panniny, sendviče apod… cca 7 liber oběd takový, potraviny se vyrovnají cenám u nás už a drink v baru 8 liber průměr.

Jaká je náročnost studia po jazykové stránce?
Myslím, že úplně v pohodě.

Tipy pro budoucí cestovatele z hlediska plánování předmětů nebo komunikace s vyučujícími…
Občas se připomenout, nečekat, že někdo udělá něco za Vás, být průbojný.

Co vidět? Kam zajít?
Skotsko, Londýn a rozhodně York!!!

Jak bys hodnotil/a sportovní vyžití v rámci univerzity?
Já nevyužila, možnost byla za poplatek.

Na co se těšit?
Na nové zkušenosti a spoustu nových lidí ve tvém životě.

Co je dobré vědět z hlediska bezpečnosti, místních zvyků a zvyklostí?
Večer nechodit sám na ulici, být připraven na velmi multikulturní město.

Ještě poslední otázka. Jak ses dostal/a na místo?
Bratislava-Manchester, z Manchesteru univerzitním taxíkem na ubytování. Podruhé už lepší spojení Praha-Manchester a přímý vlak do Huddersfieldu přímo z letiště. 🙂