Zážitky našich studentů

Tor Vergata – Řím

ŘÍM | FINANCE | 1. roč. MSP / ZS A LS 2022/ 2023 | Erasmus+ studijní pobyt

Napiš nám něco o svém ubytování. Kde hledat? Jaké ceny čekat? Uveď klidně konkrétního ubytovatele.
Ubytování jsem hledal na stránkách Spotahome. Ceny se pohybovaly od 450-700 euro, já platil 600. Čím dříve hledáte ubytování, tím levnější to bude.

A jsme u financí. Kolik tam stojí oběd, doprava, běžné potraviny nebo třeba drink?
Oběd v menze stál se slevovou kartou 3,50 eura, jinde kolem 10 euro. Denní výdaje za potraviny se pohybovaly okolo 10 euro. Doprava na měsíc stojí 35 euro a nemají žádné studentské slevy.

Co náročnost studia po jazykové stránce?
Studium je náročnější ale všichni vyučující mluví dobře anglicky, takže by to neměl být velký problém.

Tipy pro budoucí cestovatele z hlediska plánování předmětů nebo komunikace s vyučujícími…
Předměty se na této univerzitě nezapisují, studenti se zapisují pouze na zkoušky, které chtějí absolvovat. Pouze výjimečně se někde zaznamenává docházka. Je zde tedy možnost si zajít na první hodiny předmětů, kde studenti zjistí, jestli chtějí tento předmět absolvovat. S vyučujícími se dá komunikovat bez problému přes e-mail.

Co vidět? Kam zajít?
Řím je známé a turistické město, takže k vidění je toho spousta a není problém cokoli zajímavého vyhledat. Také se pořádá hodně výletů po Itálii do různých zajímavých měst, které stojí za to navštívit.

Jak bys hodnotil/a sportovní vyžití v rámci univerzity?

Využít univerzitní sportoviště bylo možné, ale s tím já žádnou zkušenost nemám.

Na co se těšit?
Na poznání nových přátel ze všech koutů světa, poznání nové země, zlepšení jazyka a spousta dalších věcí.

Co je dobré vědět z hlediska bezpečnosti, místních zvyků a zvyklostí?
Italové mají na všechno čas, takže nic není v tu dobu kdy by to mělo být. Je dobré být připraven na to, že vše bude začínat o několik minut později.

Ještě poslední otázka. Jak ses dostal/a na místo?
Autobusem