Zážitky našich studentů

Universidade do Algarve

Faro | MARKETING A MANAGEMENT| 1. roč. MSP / LS 2021/ 2022| Erasmus+ studijní pobyt

Napiš nám něco o svém ubytování. Kde hledat? Jaké ceny čekat? Uveď klidně konkrétního ubytovatele.
Ubytování jsem hledala přes webové portály, které mi poskytla škola. Dali mi pár tipů, na stránky, kde dochází ke zveřejnění nabídky.

A jsme u financí. Kolik tam stojí oběd, doprava, běžné potraviny nebo třeba drink?
Oběd ve školní menze stojí okolo 3 Euro, doprava je drahá měsíční studentská jízdenka na město 22, jednotlivá jízdenka 2,70. Běžné potraviny jsou tak na podobné úrovni jako u nás v Česku. Drinky se pohybují také jak v Česku.

Co náročnost studia po jazykové stránce?
Bez problémů.

Tipy pro budoucí cestovatele z hlediska plánování předmětů nebo komunikace s vyučujícími…
S vyučujícími je to běh na dlouhou trať, doporučuji osobní schůzku, najít si kde vyučují nebo kde mají kabinet. Na e-maily moc neodepisují.

Co vidět? Kam zajít?
V Portugalsku mohu doporučit celé Algarve, to je moc krásné, pak určitě Porto a Lisabon.

Jak bys hodnotil/a sportovní vyžití v rámci univerzity?
O univerzitním sportovišti bohužel nevím, ale ve Faru je pláž jen několik minut z centra, takže tam se tráví čas nejlépe 🙂

Na co se těšit?
Pláž blízko, aktivity od ESN, cestování, milí lidé.

Co je dobré vědět z hlediska bezpečnosti, místních zvyků a zvyklostí?
Není tam takové teplo jak si myslíte, hodně fouká, takže nezapomeňte teplé oblečení, v domech se netopí.

Ještě poslední otázka. Jak ses dostal/a na místo?
Letěla jsem letadlem přes Švýcarsko, jeden přestup. Z letiště mě odvezl majitel bytu, který mi pronajal pokoj, dalo se s ním domluvit.