Zážitky našich studentů

ISAL Madeira

Funchal | Ekonomika a Management | 2. roč. BSP /ZS 2022/2023 | Erasmus+ studijní pobyty

Napiš nám něco o svém ubytování. Kde hledat? Jaké ceny čekat? Uveď klidně konkrétního ubytovatele.
Ubytování je nejlepší na kolejích, které jsem bohužel nedostala, takže jsem hledala přes idealistu, airbnb, nakonec jsem narazila na paní Darcy (Darcy accomodation) a vše bylo bez problému, platily jsme ve třech 950€/měsíc.

A jsme u financí. Kolik tam stojí oběd, doprava, běžné potraviny nebo třeba drink?
Jídlo v restauraci kolem 10-15€ průměr, autobus skoro po celém ostrově do 4€, drink jak kde, někde 2€ někde 7€.

Co náročnost studia po jazykové stránce?
Znalost portugalštiny výhodou, ale vše jsem zvládla v angličtině.

Tipy pro budoucí cestovatele z hlediska plánování předmětů nebo komunikace s vyučujícími…
Komunikace se zahraniční univerzitou proběhla bez problému, ale na UTB doporučuju pevné nervy. Nechtěli mi spárovat některé předměty, momentálně si je dodělávám a nevycházejí vstříc s termíny, je to velmi složité a nejhorší na celém Erasmu byla vlastně komunikace s UTB učiteli. Bohužel.

Co vidět? Kam zajít?
Celá Madeira! Přechod z 3. nejvyšší hory na nejvyšší – Pico Ruivo, městečka jako Porto Moniz, achadas da Cruz, Porto da Cruz,, dále Sao Lorenzo, Machico, levády.

Jak bys hodnotil/a sportovní vyžití v rámci univerzity?
Neměli jsme žádné sportoviště, ale Madeira je v kopci, takže pohybu bylo dost každý den.

Na co se těšit?
Na milé, usměvavé lidi, Ponchu – drink, Espadu – ryba, divoký oceán, hory, sluníčko, pohodu!!

Co je dobré vědět z hlediska bezpečnosti, místních zvyků a zvyklostí?
Nic zvláštního.

Ještě poslední otázka. Jak ses dostal/a na místo?
Letadlem, z letiště Boltem, ale dá se autobusem.