Celoživotní vzdělávání

CŽV kurz – Vrcholový sport a výživa

Financováno z projektu Centrum pro sportovní reprezentanty UTB ve Zlíně, poskytovatel MŠMT, ROZHODNUTÍ č. 020/UNIS/2023.

Typ kurzu / programu

Program CŽV k získání, prohloubení a rozšíření znalostí v oblasti zdravé výživy ve vrcholovém sportu.

Anotace

Hlavní náplní přednášky bude prezentovat vědecky podložené informace o sportovní výživě a suplementaci moderní a srozumitelnou formou. V přednášce si vysvětlíme, jak se orientovat v mnoha protichůdných informacích a doporučeních v oblasti sportovní výživy a jak si v jídelníčku vrcholových sportovců správně nastavit všechny proměnné (energie, makroživiny, mikroživiny, antioxidanty, tekutiny atd.). Následně probereme vědecky podložené postupy, které skutečně napomáhají efektivnější regeneraci a adaptaci na tréninkovou zátěž. Chybět nebude ani téma nutriční podpory při rekonvalescenci po zranění a spánek.  V poslední části přednášky si detailně rozebereme ty nejefektivnější doplňky výživy s prokazatelným vlivem na zvýšení sportovního výkonu, snížení svalové bolesti a redukce zánětlivých procesů v organismu. A zmíníme naopak i ty nejvíce přeceňované suplementy, které prokazatelně nemají deklarované účinky.

Datum a čas konání

15. 11. 2023, ve 14 hod (150 min + dotazy)

U2 / 111

Organizační zabezpečení

• prezenční
  • výuka probíhá formou odborné přednášky

Přednášející

Institut Moderní Výživy, s.r.o. – Ing. Lukáš Roubík, Bc. Miloslav Šindelář

Institut Moderní Výživy byl založen na konci roku 2017 s hlavní vizí vzdělávat veřejnost, studenty, zaměstnance a sportovce o výživě na základě vědecky podložených informací a to moderní, srozumitelnou a zábavnou formou. Více informací na webových stránkách Institutu:

Kapacita

30 osob, Přihlášky zasílat Ing. Hradilové – ehradilova@utb.cz, do 10. 11. 2023.

Odborný garant

Mgr. Zdeněk Melichárek, PhD.