Celoživotní vzdělávání

Pro absolventy bakalářského studijního programu

Magisterský studijní program

Nabídka programu v rámci celoživotního vzdělávání pro absolventy bakalářského studijního programu a pro zájemce o doplnění vzdělání ve studijních programech Ekonomika podniku a podnikání (specializace Podnikání a ekonomika podniku, Podnikání ve službách cestovního ruchu),  Management a marketing (specializace Marketing management, Design management, Management veřejné správy a regionálního rozvoje), Management ve zdravotnictví, Finance (specializace Finance podniku, Finanční kontrola, Finanční trhy a technologie), Průmyslové inženýrství.

Fakulta managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně plánuje opět od září zahájení programů celoživotního vzdělávání.

Účastníci vzdělávání si mohou vybrat dle svých potřeb jednotlivé kurzy nebo absolvovat celý program CŽV. Navíc novela zákona o vysokých školách (zákon č. 147/2001 Sb., § 60) umožňuje, aby vysoká škola úspěšným absolventům celoživotního vzdělávání v rámci akreditovaných studijních programů, pokud se stanou studenty podle zákona o vysokých školách, uznala kredity, které získali v programu celoživotního vzdělávání až do výše 60 % kreditů potřebných k řádnému ukončení studia.

Účastníci celoživotního vzdělávání nejsou studenty podle zákona o vysokých školách. Bližší podmínky celoživotního vzdělávání stanoví vnitřní předpis a účastníci s ním budou seznámeni předem.

Obsah programu: Obsah programu CŽV tvoří předměty podle strukturovaného seznamu předmětů akreditovaných magisterských studijních programů za I. a II. ročník.

Cíl programu:

• Umožnit zájemcům o studium absolvovat v rámci celoživotního vzdělávání za úplatu část programu magisterského studia a pak po přijetí za studenty FaME, dokončit magisterský studijní program, popř. pokračovat v doktorském studiu na FaME.
  • Umožnit zájemcům absolvovat pouze individuálně vybrané kurzy pro doplnění vzdělání. Úspěšným absolventům bude vystaven certifikát.

Forma vzdělávání: Vzdělávání je prováděno kombinovanou nebo prezenční formou.

Požadavky na účastníky vzdělávání:

• Absolvování bakalářského studijního programu, zakončeného státní závěrečnou zkouškou; tento požadavek je potřebné splnit pouze v případě zájmu o pokračování v magisterském studijním programu na FaME;
  • přihláška do CŽV;
  • zaplacení požadovaných poplatků.

Vyučující: Výuku zabezpečují pedagogové FaME, FT, FHS, popř. externisté.

Poplatky účastníků:

• Zápisné,
  • poplatky za vzdělávání,
  • příp. další poplatky

Časový plán:

• Podání přihlášek na studijní oddělení FaME: do 20. 08.
  • Zápis a zahájení výuky: září s potvrzením o úhradě poplatků za vzdělávání.

Délka vzdělávání je  individuální podle potřeb účastníka.

Ukončení vzdělávání: Úspěšní účastníci CŽV obdrží na základě žádosti o ukončení studia a vystavení certifikátu akreditovaný certifikát CŽV se seznamem předmětů, dosaženými výsledky zkoušek a udělenými kredity (popř. potvrzení o účasti).

Organizační zabezpečení: Vzdělávání je členěno na semestry, zimní a letní v každém akademickém roce. Rozsah hodin přímé výuky a konzultací nabízených v rámci jednoho semestru je 80 – 90 hodin.
Organizace studia: 8 soustředění za semestr podle časového harmonogramu:
Pátek: 13 -18 h
Sobota: 8 -16 h

Návaznost na další vzdělávání: Úspěšní účastníci CŽV, po přijetí za studenty FaME, mají možnost ukončit magisterský studijní program na FaME a získat akademický titul Ing. Podmínky pro přijetí ke studiu na FaME jsou stanoveny v rámci pravidel pro přijímací řízení na FaME. Přijat může být uchazeč, který úspěšně absolvuje přijímací řízení, které odpovídá přijímacímu řízení do prezenční, resp. kombinované formy akreditovaného magisterského studijního programu. Pokud se účastník stane studentem, podle zákona o vysokých školách, budou mu uznány kredity, které získal v programu celoživotního vzdělávání až do výše 60 % kreditů potřebných k řádnému ukončení studia.

Zázemí CŽV: Ubytování a stravování si účastníci vzdělávání zabezpečují individuálně.