Odborná bakalářská praxe

1OPF1 a 2OPF1 – rozsah 160 h
1OPF2 a 2OPF2 – rozsah 320 h

Realizace:

1. Student si předběžně dohodne profesní odbornou praxi v konkrétní organizaci. Výkon odborné bakalářské praxe musí korespondovat se studovaným oborem. Oblasti vhodné pro vykonání praxe lze najít v Přehledu oblastí pro vykonání praxe.
  2. Před zahájením výkonu praxe je student povinen mít zaměření praxe schválené garantem a uzavřenu smlouvu.
  3. Vyplněný formulář Schválení zaměření výkonu odborné praxe student pošle e-mailem v příloze garantovi odborných praxí. Garant se k návrhu vyjádří formou odpovědi na tento e-mail souhlasně nebo zamítavě (současně je kladné vyjádření odesláno administrátorce). V případě zamítavého vyjádření si student po předchozí konzultaci s garantem zajistí praxi novou.
  4. Ve spolupráci s administrátorkou student zajistí všechny náležitosti nutné k uzavření Smlouvy o výkonu odborné praxe a Proškolení BOZP (v případě bezplatné praxe). Smlouvu schválenou organizací (resp. smlouvu, kterou organizace v dokumentu MS Word odsouhlasila, nikoliv vytištěnou, podepsanou a naskenovanou) zašle student elektronicky koordinátorce na e-mail. Nelze akceptovat smlouvy, které jsou zaslány již organizací podepsané a naskenované, vždy se podepisuje originál! Pokud bude student vykonávat praxi na základě DPP či DPČ, dále bude postupovat v souladu s bodem 10.
  5. Po schválení praxe a doložení uzavřené Smlouvy o výkonu odborné praxe student absolvuje tuto praxi v požadovaném rozsahu. V průběhu plnění praxe je student povinen vést si Výkaz odborné praxe.
  6. Po skončení praxe organizace potvrdí Výkaz odborné praxe a student jej odevzdá spolu se Zprávou z odborné praxe administrátorce.
  7. Předpokládá se plnění praxe ideálně v jedné organizaci s cílem zpracovat i bakalářskou práci v dané společnosti (není podmínkou). Praxi lze vykonat i ve více organizacích.
  8. Odbornou praxi lze vykonávat v průběhu celého studia, i postupně či po částech. Předmět 1OPF1/2OPF1 si student zapíše v souladu se studijními plány v 5. semestru a předmět 1OPF2/2OPF2 v 6.semestru.
  9. Po ukončení odborné praxe (nebo její části) každý student odevzdá administrátorce kompletní Zprávu z odborné praxe (náležitosti zprávy jsou uvedeny v šabloně pro tuto zprávu), a to nejpozději do konce 5. semestru bakalářského studia v případě předmětu 1OPF1/2OPF1 a do konce 6. semestru u předmětu 1OPF2/2OPF2.
  10. V případě, že je student již zaměstnán v oboru korespondujícím se studovaným programem (a lze tuto skutečnost doložit pracovní smlouvou, DPP, DPČ nebo ŽL), požádá garanta prostřednictvím administrátorky o uznání praxe. K uznání praxe je třeba doložit Žádost o uznání praxe. Po schválení student vypracuje a odevzdá Zprávu z odborné praxe včetně Výkazu odborné praxe.
  11. Po úspěšném absolvování praxe a posouzení všech skutečností garantem bude přiznán studentovi nárok na zápočet z příslušného předmětu, který bude zapsán ve zkouškovém období daného semestru v posledním ročníku studia.
  12. Pro studijní program bude zpřístupněn MS Teams, kde budou probíhat pravidelné konzultace s garantem k vyjasnění všech náležitostí spojených s realizací praxe.

Dokumentace:

01 FFT praxe přehled oblastí
02 Schválení zameření výkonu praxe
03 Smlouva o výkonu odborné praxe
04 Proškolení bezpečnosti
05 Výkaz odborné praxe
06 Zpráva z odborné praxe
07 Žádost o uznání praxe

Administrátorka praxí

Administrátor praxí TEL:+420 576 032 226 Mobil:+420 739 329 950 E-mail: praxefintech-bsp@fame.utb.cz Kancelář:U2/300B

Garant

doc. Ing. Adriana Knápková, Ph.D.

docent TEL:+420 576 032 216 Mobil:+420 739 329 960 E-mail: knapkova@utb.cz Kancelář:U13/423, U2/407 - tel: +420 576 032 405