Hodnocení kvality výuky

Hodnocení kvality výuky za zimní semestr 2021/2022

Hodnocení kvality výuky probíhalo od 21. 12. 2020 do 17. 1. 2021. Studenti byli o hodnocení kvality výuky informováni e-mailem a rovněž na sociálních sítích. Hodnocení kvality výuky se v zimním semestru akademického roku 2021/2022 zúčastnilo celkem 1196 studentů, což je účast 54,61 % z celkového počtu studentů FaME. Podrobná statistika o účastnících hodnocení je uvedena v tabulce níže.

Mnohé připomínky je možno zobecnit. v některých předmětech se jednalo o připomínky ke koncepci přednášek či seminářů. studenti v některých případech připomínkovali návaznost seminářů na přednášky, případně i absenci studijních materiálů k některým tématům při přípravě na zkoušku. U ekonomických předmětů studenti podotýkali, že mnohé studijní materiály jsou v anglickém jazyce, což v dnešním globálním světě je ale standardem a je nutno i s tímto při studiu na FaME počítat. Studenti v hodnocení také kvitovali výuku cizích jazyků.

FaME je rádo, že z hodnocení nevyplynuly žádné závažné připomínky. Všechny podněty a připomínky, které se objeví od studentů v průběhu semestru, se snažíme řešit operativně i v průběhu daného semestru a jedná se o připomínky spíše jednotlivců. Studenty žádáme, aby, když se vyskytne problém ve výuce v průběhu semestru, neprodleně informovali studijní oddělení nebo přímo proděkana pro studium a problém se mohl začít řešit. Studenti mají mnohdy obavu, ale snažíme se problémy řešit anonymně, abychom studenty nevystavili nepříjemným situacím. Pokud je oznámení relevantní a podložené, snažíme se najít nejvhodnější řešení jak pro studenty, tak pro fakultu. Žádný problém „nezametáme pod koberec“. Studenti se na nás mohou i nadále obracet.

Výše uvedené a další poznatky získané z hodnocení kvality výuky studenty budou dále předmětem jednání kolegia děkanky, senátu, porad ústavů. Individuální vyhodnocení garantují ředitelé ústavů. Vedoucí učitelé ročníků seznámí se základními výstupy hodnocení kvality výuky studenty.

Ve Zlíně 8. 3. 2022