věda

FaME má nového profesora

Slavnostním ceremoniálem předávání jmenovacích dekretů byla 17. června 2022 v pražském Karolinu završena i cesta k rozšíření profesorského týmu FaME. Z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Petra Gazdíka převzal profesorský dekret doc. Yuriy Valentynovych Bilan, Ph.D., který na naší fakultě působí na Referátu spolupráce s praxí a CAEV.

Řízení ke jmenování doc. Bilana profesorem bylo na FaME započato 25. května 2021. Prof. Bilan byl profesorem v oboru Management a ekonomika podniku jmenován na návrh Vědecké rady Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Kromě FaME působí profesor Bilan také na Rzeszów University of Technology, The Faculty of Management.

Ministr školství při předávání zdůraznil důležitost ocenění v podobě zisku profesorského titulu, které jen stvrzuje výjimečné pedagogické úsilí a vědeckou, uměleckou či výzkumnou činnost. Poukázal také na nasazení, cílevědomost a zapálení všech oceněných akademických pracovníků v jejich každodenní činnosti.

Zdroj: MŠMT (tisková zpráva: Jmenovací dekrety převzali nové profesorky a profesoři, MŠMT ČR (msmt.cz))

MŠMT – Předání jmenovacích dekretů profesorům