věda

Letíme vstříc spolupráci s Aircraft Industries Kunovice.

Letní týdny jsou pro nás také ve znamení rozvoje spolupráce s praxí.

Vedení fakulty, děkan prof. David Tuček a proděkan pro výzkum a spolupráci s praxí prof. Boris Popesko, totiž vyrazili na návštěvu Aircraft Industries, a.s. – Oficiální stránky v Kunovicích. Setkali se s představiteli společnosti, zejména s ředitelem logistiky Ing. Tomášem Veselým a vedoucím oddělení nákupu panem Vladislavem Slaníkem. ?

Inspirativní schůzka byla uspořádána díky iniciativě naší doktorandky Ing. Magdy Vavříkové. Diskuze se zaměřila na možnosti spolupráce ve formě odborných praxí pro naše studentky a studenty, projektů pro podnikový a veřejný sektor coby součástí doplňkových aktivit, a také vzdělávacích programů pro zaměstnance společnosti. ??

Po zajímavých debatách následovala prohlídka výrobních prostor letounu L-410. ?️ Tak trochu malý velký zážitek především pro našeho pana děkana, který je nadšeným pilotem i milovníkem letectví! ✈️

Společným jmenovatelem spolupráce nyní bude i příprava projektového návrhu pro Technologická agentura ČR (TAČR) se zaměřením na bezpečnostní standardy SMS a iniciativu Save Culture EASA – European Union Aviation Safety Agency. Ten by měl posílit řízení společnosti a IT infrastrukturu. ??

Děkujeme za inspirativní setkání a těšíme se na společný let vzhůru ke skvělé spolupráci! ?

.