PES, COVID a letní semestr přehledně

Možná jste o tom nepochybovali, určitě jste to ale tak trochu očekávali. Nedá se nic dělat – PES bude štěkat i v letním semestru a my musíme s ním, pokud chceme, aby se vše v horizontu nadcházejících měsíců konečně zlepšilo.

Situace stále není podle našich představ, a tak se podle toho musíme chovat i v blížícím se semestru. Nepochybujeme o tom, že byste se už chtěli osobně setkávat se svými kolegy, spolužáky, ale i pedagogy a dalšími – věřte, že tato neosobní, ryze virtuální doba není snadná pro nikoho z nás.

Doufáme však, že pokud všichni zatneme zuby a společnými silami i v nadcházejícím semestru zvládneme strasti online výuky a digitálního řešení všech studijních záležitostí, bude už ten další semestr v dalším akademickém roce o poznání snazší. ?

Oficiální tabulku PES pro školství (a tedy i pro UTB) najdete o něco níže, ale naprosto pochopíme, když z ní moc rozumů nepoberete. To totiž nezvládáme ani my. ?

Ptáte se, jak to tedy od února všechno bude? Pokusíme se vše zásadní shrnout v několika bodech:

• VŠECHNY přednášky přesouváme na CELÝ letní semestr (8. 2. – 7. 5. 2021) do online prostoru.
  • PRVÁCI A DRUHÁCI BAKALÁŘSKÝCH programů budou mít online semináře PRVNÍCH 8 TÝDNŮ semestru (8. 2. – 2. 4. 2021). Následně vše rozhodne PES a přísnost jeho štěkotu.
  • TŘEŤÁKY BAKALÁŘSKÝCH programů čekají online semináře po CELOU DOBU zkráceného letního semestru (8. 2. – 16. 4. 2021).
  • PRVÁCI MAGISTERSKÝCH programů se uvidí na online seminářích PRVNÍCH 8 TÝDNŮ letního semestru (8. 2. – 2. 4. 2021). Pak bude mít opět hlavní slovo PES.
  • KOMBINOVANÉ studenty čeká během CELÉHO SEMESTRU (29. 1. – 24. 4. 2021) pouze online výuka.

Pokud by PES povolil obojek a umožnil přechod od 5. 4. 2021 na prezenční semináře, zaměříme se na ty, ve kterých bude zapsáno více než 20 studentů, kterých se budou účastnit i naši zahraniční kolegové anebo ve kterých jste namixovaní z více ročníků.

Chybí vám informace o online výuce, důležité podklady apod.? Nezoufejte! V MS Teams by vám v týmech všech předmětů měly brzy přistát od KAŽDÉHO vyučujícího informace o tom, jak bude online výuka probíhat. Půjde buď o hodiny v časech tak, jak je máte zapsané ve svém rozvrhu, může jít ale také o formu přednahraného videa s přednáškou s jasně nastavenými termíny konzultací každého pedagoga, ve kterých ho můžete oslovit s jakoukoli otázkou či problémem. Důležité je říci, že zasílání prezentací pro samostudium či videí z YouTube se za online výuku nepovažují. Tak na to myslete a dejte vědět, kdyby byl někde problém!

Může se vám zdát, že to není v negativní době zrovna pozitivní zpráva, ale těžko říct, co je v dnešní době pozitivní a co negativní. ? Nezbývá než to brát tak, jak to je – ne vše lze dnes ovlivnit.

Pevně věříme, že to společnou snahou a trpělivostí zvládneme překonat.

Všem našim studentům držíme palce a přejeme hodně sil.

Vaše FaME. ❤️

Výuka LS 2020/21

Opatření PES

V případě dotazů se neváhejte obrátit na pana proděkana pro studium doc. Ing. Michala Pilíka, Ph.D., na e-mail pilik@utb.cz.