Projekty INTERREG V-A

Internacionální Doktorandský Seminář (IDS) jako podpora rozvoje mezinárodních institucionálních partnerství

UTB ve Zlíně se stala hlavním přeshraničním partnerem mezinárodního projektu INTERREG V-A SK- CZ

Dne 06.11.2020 byla podepsána smlouva o poskytnutí nenávratného finančního příspěvku na projekt s názvem „Internacionálny Doktorandský Seminár (IDS) ako podpora rozvoja medzinárodných inštitucionálnych partnerstiev“ s akronymem IDS, schválený v rámci programu spolupráce Interreg VA Slovenská republika – Česká republika, Fond malých projektů, který je spolufinancovaný Evropským fondem regionálního rozvoje.

Prioritní osa:                     3. Rozvoj místních iniciativ

Investiční priorita:          5. Podpora právnické a administrativní spolupráce a spolupráce mezi občany a institucemi (11b)

Specifický cíl:                    3.1 Zvýšení kvalitativní úrovně přeshraniční spolupráce místních a regionálních aktérů

Kód výzvy:                          5/FMP/11b

Číslo smlouvy:                 SK/FMP/11b/05/002-Z

Doba řešení:                     01/2021 – 12/2021

Rozpočet projektu:         21 884€

Logo projektu:

Partneři projektu:

• Slovenská technická univerzita v Bratislave, Materiálovotechnologická fakulta so sídlom v Trnave (Vedoucí partner)

• Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta managementu a ekonomiky (Hlavní přeshraniční partner)

V lednu 2021 řešitelský kolektiv pod vedením odpovědného řešitele prof. Ing. Miloše Čambála, CSc. zahájil řešení projektu, jehož hlavním cílem je posilnění přeshraniční spolupráce zapojených institucí prostřednictvím propojení přeshraničních sítí, výměny vědomostí studentů doktorandského studia a mladých nadějných výzkumníků a taktéž prohloubení kontaktů výzkumných pracovníků zúčastněných zahraničních institucí. Výstupem bude zorganizování Internacionálního doktorandského semináře (IDS) s cílem podpořit transfer vědomostí mezi výzkumnými institucemi a podnítit zájem jednotlivců využívat teoretické poznatky v efektivním výzkumu, a tím zvýšit atraktivnost zapojených území. Díky účasti na IDS budou mít mladí výzkumníci možnost setkat se se zahraničními partnery, vyměnit si cenné zkušenosti z výzkumu, získat hodnotnou zpětnou vazbu a navázat příznivé partnerství do budoucna.