nekrolog

Vzpomínka na Rasťu

Závěr prázdnin nemusí být jen o dovolených a letních radovánkách. Letošní léto budeme mít už navždy spojené s mimořádně smutnou událostí, která nás na začátku tohoto týdne na fakultě všechny silně zasáhla. Se zármutkem a lítostí musíme oznámit, že nás v neděli 28. 8. navždy opustil náš uznávaný kolega, přítel, kamarád a parťák prof. Ing. Rastislav Rajnoha, PhD.

Byť byl „domácí“ především na Ústavu průmyslového inženýrství a informačních systémů, znali jsme se s ním prakticky všichni, napříč fakultou, bez ohledu na ústav či oddělení. Pracoval s námi, cestoval s námi, touto dobou vloni si s námi užíval teambuildingového výjezdu na Pustevny, s radostí jsme se s ním všichni setkávali na půdě fakulty i mimo ni.

Za všechny vzpomínky, myšlenky a střípky ze všech těchto setkání a spoluprací s bolestí, ale i úsměvem na tváři připojujeme tu od naší kolegyně, ředitelky ÚPIaIS, Ing. Evy Juřičkové, Ph.D. Myslíme, že dokonale vystihuje, jakou osobností náš „Rasťa“ byl a jak moc nám bude chybět. ?

„Profesor Rajnoha nás vždy tak trochu popichoval svými články, které publikoval, a o kterých dokázal mluvit celé hodiny. Popisoval o čem článek je, ve kterém vydavatelství vyjde, v jakém časopisu, kolik má daný časopis impakt faktor, jaké má hodnocení. Bylo vidět, že jej jeho práce naplňuje, baví, a tím se snažil motivovat i nás všechny k lepším výkonům. Seděli jsme u kávy a řešili, jak článek vylepšit, aby byl vůbec publikovatelný a pan profesor radil, jak na to. Pomáhal takto ale nejen nám, ale i všem svým studentům. Byl přátelský a kamarádský ke všem, bez rozdílu. Bude nám chybět nejen jako kolega, ale především jako člověk.“