Journal of Competitiveness posílil svoji pozici mezi vědeckými časopisy

Journal of Competitiveness zvýšil za rok 2020 svůj impakt faktor z 3,649 na 4,725. Tímto úspěchem došlo k potvrzení pozice JOC i v jednotlivých oborech, a to Economics (Q1), Business (Q2) a Management (Q2). V databázi Web of Science jsou indexovány světově uznávané vědecké časopisy, jejichž mezinárodní dopad se stále zvyšuje, o čemž svědčí i to, že oproti minulému roku mírně kleslo pořadí JOC v rámci jednotlivých kvartilů. JOC byl poprvé vypočítán i faktor AIS, a to ve výši 0,502. AIS obvykle dosahují časopisy až po několika letech indexace ve Web of Science. Aktuální AIS faktor JOC zařazuje do Q3 (Economics) a Q4 (Business, Management) dle žebříčku Web of Science. Dle klasifikace FORD je v kategorii 5.2. Economics and Business v Q3.