LogoLogo

Název a číslo projektu: DH23P03OVV064 Mapování, management a financování místní kultury v kontextu její veřejné podpory a zachování nehmotného kulturního dědictví

Máte rádi místní kulturu? Zajímá vás, jak se projevuje v různých regionech České republiky, jak se řídí a financuje, a jak se dá podpořit a rozvíjet? Pokud ano, pak jste na správném místě. Vítejte na webových stránkách našeho projektu, který se zabývá právě těmito otázkami.

Místní kultura je důležitou součástí naší národní identity, kulturního dědictví a společenského života. Její zachování, podpora a rozvoj jsou proto klíčovými úkoly pro nás jako vědce, odborníky, politiky a občany.

Naším hlavním cílem je navrhnout metodiku, která nám umožní lépe pochopit strukturu, řízení a financování místní kultury v různých regionech ČR, a na základě toho navrhnout opatření, která by přispěla k jejímu udržení a rozvoji. K tomu potřebujeme provést komplexní analýzu místní kultury z různých hledisek: prostorového, sociálního, ekonomického a kulturního.

Naše projektové tým se skládá z odborníků z různých oborů a institucí, kteří mají bohaté zkušenosti a znalosti v oblasti místní kultury. Spolupracujeme také s místními aktéry a stakeholdery, kteří nám poskytují cenné informace a podněty. Naše výsledky budeme průběžně prezentovat a diskutovat na našich webových stránkách, na konferencích, seminářích a workshopech, a v publikacích a médiích.

Věříme, že náš projekt DH23P03OVV064 Mapování, management a financování místní kultury v kontextu její veřejné podpory a zachování nehmotného kulturního dědictví, řešený v letech 2023-2027, podpořený Ministerstvem kultury České republiky v rámci NAKI III – program na podporu aplikovaného výzkumu v oblasti národní a kulturní identity na léta 2023 až 2030, přinese nové poznatky a návrhy, které pomohou k lepšímu pochopení, podpoře a rozvoji místní kultury v České republice. Těšíme se na vaši spolupráci a zájem. Děkujeme vám za vaši pozornost.