Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
aktuality

Děkan FaME jednal s ministrem školství o aktuálních problémech vysokých škol

První polovina měsíce května je opět bohatá na důležitá setkání a jednání. Jedno z nich proběhlo 2. 5. v Uherském Hradišti, které navštívil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Petr Gazdík. Ačkoli zamířil na Academic School v Uherském Hradišti, v rámci svých jednání zde se setkal také s děkanem FaME prof. Tučkem.

V diskusi u kulatého stolu si pan ministr vyslechl názory, které poukazovaly například na nutnost změn ve vzdělávacích plánech škol, na aktuální nutnost revize systému jednotných přijímacích zkoušek a maturit, nebo na problematiku vzdělávání nadaných žáků. Pan ministr Gazdík v závěru setkání seznámil účastníky kulatého stolu se záměry, které se snaží v současné době ve svém resortu prosadit.

V rámci návštěvy a jednání pan ministr také s radostí podpořil a převzal záštitu nad připravovanou akci pod taktovkou FaME – otevřenou konferencí o podnikání a kreativitě Zlínský BarCamp: Podnikání (nejen) pro mladé a kreativní, která se uskuteční již 4. června právě na naší fakultě, a která přivítá celou řadu skvělých řečníků, jejichž přednášky právě nyní v hlasování na webu vybírají návštěvníci akce. Akce mimo jiné svou koncepcí zapadá do snahy MŠMT o podporu výuky podnikání na středních školách.

 

 

Fakulty a součásti

Zavřít