Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
ocenění

Do Zlína přijel kvůli stadionu, aneb ocenění FaME pro Boba Zháňala in memoriam.

V pondělí 6. prosince navštívila FaME vzácná návštěva a děkan fakulty prof. David Tuček spolu s ředitelem Ústavu tělesné výchovy Mgr. Zdeňkem Melichárkem tak měli konečně možnost ocenit in memoriam jejího muže za celoživotní přínos v rozvoji univerzitního sportu. O koho šlo?

Řeč není o nikom jiném, než o Mgr. Bobu Zháňalovi — sportovci, pedagogovi, rekordmanovi, olympionikovi, trenérovi, především ale čestném a férovém člověku, který působil ve vedení vysokoškolského sportu a to jak českého, tak i československého. Pamětní medaili Fakulty managementu a ekonomiky převzala z rukou děkana fakulty a ředitele Ústavu tělesné výchovy vdova, paní Dana Zháňalová a my tak měli možnost s ní na manžela zavzpomínat.

Po absolvování pedagogické fakulty v Brně dostal umístěnku do školy v Prštném, což odmítl. Chtěl do Zlína, aby mohl trénovat na stadionu. „Potkali jsme se na škole, ale láska na první pohled to tedy nebyla, víte, připadal mi takový namyšlený. Až jednoho dne mne potkal na ulici a zeptal se, jestli bych ho nenaučila francouzsky“, usmívala se paní Zháňalová při vzpomínce na manžela. Od té doby byli pořád spolu. „Byl to báječný chlap a manžel“, dodala paní Zháňalová, které po smrti manžela dělá radost velká rodina.

Děkujeme za její srdečnou návštěvu, ale především za to vše, co pro nás i všechny studenty—sportovce její manžel Bob Zháňal ve svém životě stihl dokázat.

Fakulty a součásti

Zavřít