NA FAME SOUTĚŽILI STŘEDOŠKOLÁCI ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE VE ZNALOSTECH Z EKONOMIE A FINANCÍ

V pondělí 30.1.2023 se na Fakultě managementu a ekonomiky uskutečnilo krajské kolo Ekonomické olympiády. Sto nejlepších středoškoláků ze Zlínského kraje aktivně se zajímajících o ekonomiku a finance přišlo bojovat o postup do kola finálového. To se uskuteční v červnu v České národní bance v Praze. Největší celostátní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí pro středoškoláky v České republice pořádá již sedmým rokem Institut ekonomického vzdělávání. Fakulta managementu a ekonomiky je pátým rokem hrdým partnerem.

„Každoročně jsme překvapováni zvyšující se úrovni znalostí účastníků ekonomické olympiády, což je bezpochyby i zásluha kolegů ze středních škol, kteří aktivně pomáhají studentům s jejich přípravou. Často jsou výkony finalistů opravdu srovnatelné se studenty bakalářského studia“, řekl Ing. Martin Mikeska, Ph.D., jeden z porotců finálového kola z Fakulty managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně.

„Jsme hrdí, že na půdě naší fakulty můžeme opět po covidové pauze přivítat ty nejlepší studenty, které ekonomika baví, sami se v tomto odvětví vzdělávají a rádi by se mu věnovali i nadále. Mimo testů, které studenti absolvovali a představení naší fakulty jsme jim umožnili i nasát atmosféru prostřednictvím zajímavé přednášky na téma finančních trhů a finančních technologií, což je náš nový bakalářský studijní program“, doplnil děkan FaME, prof. Ing. David Tuček, Ph.D.

Fakulta managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se opakovaně umisťuje v mezinárodně respektovaném žebříčku kvality vysokých škol Times Higher World University Ranking na nejlepší pozici v České republice. „V oborech Business & Economics dokonce pro letošní rok poskočilo hodnocení fakulty o téměř dvěstě příček nahoru, což vnímáme jako obrovský úspěch. Bylo pro nás radostí přivítat ty nejlepší středoškoláky, nadějné budoucí ekonomy právě u nás, doplnil děkan Tuček.

Do sedmého ročníku Ekonomické olympiády se přihlásilo 503 středních škol z České republiky a více než třicet tisíc studentů, což je v porovnání s předchozími ročníky násobně více. Pětadvacet nejlépe umístěných škol ve školních kolech obsadily i ty ze Zlínského kraje. Konkrétně pak Gymnázium v Rožnově pod Radhoštěm, Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov a Gymnázium v Uherském Hradišti.