CAEV se prostřednictvím prof. Ing. Beáty Gavurové, PhD., MBA zapojilo do 5. veřejné soutěže ÉTA TAČR podáním dvou projektů

První projekt má název: „Interdisciplinární aplikovaný ekonomický výzkum ochrany společnosti využitím technologie studené binární plazmy při ochraně veřejného zdraví před COVID-19 v letecké dopravě“. Hlavním cílem projektu je realizace aplikovaného ekonomického výzkumu ochrany společnosti s využitím technického zařízení na bázi technologie studené binární plazmy a nové specifické chemické pracovní látky při ochraně veřejného zdraví před COVID-19 v letecké dopravě jako jedné ze služeb orientovaných pro občana. Aplikačním garantem projektu je Ray Service, a.s. Hlavním účastníkem projektu je FaME UTB ve Zlíně a hlavním řešitelem projektu je prof. Ing. Beáta Gavurová, PhD., MBA.

Druhý projekt má název: „Společenskovědní výzkum využití analytických nástrojů a technologií pro odhalování „černých staveb“ a zefektivnění výběru daní z nemovitostí pro revitalizaci rozpočtů měst a obcí v České Republice v době koronakrize a po ní – Pilotní projekt“. Jeho hlavním cílem je interdisciplinární společenskovědní výzkum východisek, procesů a dopadů využití inovativní technologie pro podporu efektivnějšího výběru daní z „černých staveb“ ve formě specializované mapy s odborným obsahem. Bude vytvořená digitální mapa potenciálních nesouladů na území statutárního města Ostrava mezi deklarovanými a reálnými údaji pro daňovou povinnost z nemovitostí podle právního řádu České republiky, na základě DMSS digitální mapy skutečných staveb statutárního města Ostrava. Zrealizovaný pilotní projekt bude zaměřený na podporu revitalizace rozpočtu města a rozvoje regionu, sekundárně podporovat i rozhodovací procesy koncového uživatele s inovovaným využitím mezinárodního výzkumného potenciálu a zkušeností. Aplikačním garantem projektu je statutární město Ostrava. Hlavním účastníkem projektu je FaME UTB ve Zlíně a hlavním řešitelem projektu je prof. Ing. Beáta Gavurová, PhD., MBA.